لوور و شیدرآلومینیومی

شlouver

 

 • آفتابگیر

  حرکت به سوی طراحی ساختمان های پایدار که توسط مالکان و مهندسین مشاور و مستاجران آینده نگر هدایت می شود اهداف خود را اغلب به کنترل های بیرونی نور خورشید به عنوان یک راه حل سبز در نظر می گیرند..
  آفتابگیر های آلومینیومی (Sun Shade , Louvers) به طور چشمگیری می تواند نفوذ تارهای ناشی از اشعه خورشید را در پنجره های ساختمان کاهش دهد. در حال حاضر در برخی از کشورهای جهان آفتابگیرها بخشی از الزامات تجویدی برای طراحی با کارائی بالا در ساختمان ها ( به جز مسکونی) می باشد.
  علاوه بر صرفه جویی انرژی از طریق کاهش بارهای اشعه خورشیدی می تواند به ظاهر ساختمان نیز زیبایی بخشد.
  کنترل میزان نور ورودی و جلوگیری از ورود اشعه خیره کننده و مستقیم خورشید از کارائی های اصلی لوورها می باشد.

  هندسه خورشیدی

  طلوع خورشید از شرق و غروب آن در غرب است که در این سفر قوسی خورشید رسیدن به بالاترین ارتفاع کمی متمایل به جنوب می باشد ( در ایران ) که با توجه به هندسه خورشیدی مکان موردنظر و استفاده از جدول های استاندارد تنطیم لوورها بالاترین راندمان در زاویه لوورها مورد استفاده قرار می گیرد . ( همان چیزی که در نصب باتری های خورشیدی از آن استفاده می شود ).

  solar-2

  در نمای جنوبی عمدتا” مقدار بیشتری و ساعات بیشتری با پرتوهای خورشیدی مواجه هستیم در نمای جنوبی در زمستان و صبح های زود از تابش مستقیم نور خورشید به داخل ساختمان نمی توان جلوگیری کرد و این به خاطر زاویه بسیار کم خورشید می باشد.

  south-facing-facades2

  در نمای شرقی و غربی با توجه به شکل به نمای ثابت جوابگوی کار خواهد بود و بایستی حتما” از سیستم متحرک یا داینامیک و استفاده از برنامه های کامپیوتری یا اپراتور دستی تنطیمات .انجام شود

  controllable-vsa2


  این تنظیمات در مجموع باعث بالا رفتن راندمان آفتابگیرهای آلومنیومی در تمام طول روز خواهند شد و همچنین بسته شدن کامل لوورها در شب عایق بسیار خوبی و همچنین از نظر امنیتی در .عملیات های ساختمانی مورد توجه قرار می گیرد.

  سیستم آفتابگیرها

  همه می دانیم که استفاده از مزایای داشتن و تنطیم نور طبیعی در داخل ساختمان باعث بالارفتن کارایی و رضایت افراد می باشد.همچنین معماری و طبیعت برای ایجاد ساختمان های دارای سیستم های آفتابگیر به هم گره خورده و مورد تحسین همگان است . و هدف اصلی تمام طراحان که در جهت کاهش مصرف انرژی و استفاده بهینه از خورشید بدون ایجاد حساسیت به نور یا حرارت بیش از حد می باشد.
  پاره ای از مزایا و ویژکی ها :

 • عملکرد مطلوب با کاهش حرارت مستقیم خورشیدی و حفظ سطح نورورودی و قابل قبول به ساختمان
 • کاهش بارهای و اشعه های گرم کننده در تابستان
 • کاهش حرارت مورد استفاده در ساختمان در فصل زمستان
 • زیبائی
 • کاهش دید داخل ساختمان از ساختمانهای مجاور
 • (ایجاد امنیت ( به صورت نرده ای بودن لوورها در جلوی نمای شیشی ای
 • محافظت از نمای شیشه ای پشت لوورها